Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.01.2012 23:10:14 

Malé dámy

Historické šaty

Egypt'anka

 

  

detaily:

      

Inspirace obrázkem egyptské bohyně:

 

Dlouho jsem se rozhodovala,jaké šaty ušít této panence.Nakonec došlo na háčkování.Límec je také  uháčkovaný a pošitý perličkami.Sloužil  nejen k ozdobení ,ale i k uchycení  např. závoje.Náramky jsou z perliček  - tyčinek , navlečených na rybářský vlas.Ten má určitou pružnost a dovolil navléknout  je na ruce i nohy  bez zapínání.Šaty jsou uháčkované z perlovek a to jen z jedné nitky,aby byly jemné.Vlasy nejsou úplně přesně udělané,ale líp to neumím.                                                                                                                                                                                                                                              

 Charlotte - historické renesanční šaty

  

  

detaily:

 

Šaty jsou ze  sametu,sukně je vypodložená saténem .Rukávy  z dvojitého  krepdešínu.Sametové rukávy se přivazují,měly by být ještě jedny na předloktí,ale to už jsem  nezvládla.Koruna je  ze dvou  zlatých šikmých lemovek zdobená perličkami.Vyrobit  přívěsek byla docela  dřina ,ale  myslím,že jí sluší.Vlasy jsou zpleteny do mnoha copánků, vysušené fénem a znovu rozpletené. Panenka je od fy Tonner,Charlotte , mám ji ještě v galerii společenských šatů v jiných šatech.

Středověké šaty   - surcote.

 

 

 

 

   

Šaty jsou ušity z látky,která připomíná přírodní lněnou látku.Pásek je ze sametky, pošité perličkami a zlatou ozdobnou lemovkou .Vyrobila jsem i napodobeninu taštice a růžence.

Středověké šaty - bliaude.

 

    Šaty jsou ušity z látky,která připomíná brokát.Rukávy jsou podšité  saténem ,lemovka u krku je sametka, vyšitá perličkami.Pás je rovněž ze sametky a je na něm přišitý ozdobný  prýmek protkávaný kovem.Diadém je stříbrná stužka, na které je přišitý odmontovaný bižuterní přívěsek.

 

Julie - dcera císaře Augusta.

 

        

 Koupila jsem si na aukru tuhle panenku.Uvažoval a  jsem ,jaké šaty dostane a pak jsem viděla kostým Julie  ve filmu Augustus, první císař.Pokusila jsem se ho napodobit  ,výsledek  posuďte sami. Nejvíc práce mi daly šperky, boty a účes.

 

 

 

Středověká princezna 

   

Velmi se mi líbí středověké šaty, proto jsem se pokusila ušít tak zvaný cote t.j.spodní šat, a surcote, t.j. svrchní šat. 

Ofélie

  

detail:

 

Šaty jsou z bleděmodrého saténu , nejsou podšité ,protože jsem chtěla ušít   úzké rukávy.Aby se daly dobře oblékat , jsou  švy nedošité a zapínají se na malý patent. Knoflíčky jsou  malé modré perličky.Měla jsem už dlouho ozdobnou krajku ,  která je na dolním okraji a kolem krku.Stříbrný pás je z náramku.Čelenka je z  silnějšího drátu,který mi uzpůsobil manžel. Je omotána stříbrnou stužkou a připevněna k vlasům, aby nepadala.Vpředu jsem přišila modrou perličku.

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist